środa, 5 września 2012

dzielny przedszkolak


Mojemu małemu szkrabowi bardzo podoba się w przedszkolu. Rano jest całus  i spadaj mama do pracy, bo ja nie mam czasu idę się bawić z dziećmi. mam nadzieje, że się to nie zmieni. Ma znaczek z ołówkiem na wieszaczku i jest niesamowicie czysta jak wraca, nie mam pojęcia jak ona to robi, bo w domu wytrzymuje  tylko 5 minut. O zajęciach nie mogę za dużo napisać, bo na pytanie jak było w przedszkolu pada odpowiedz FAJNIE i tyle. Na dodatek wraca zupełnie padnięta wiec jakikolwiek dialog odpada. Wczoraj zasnęła o 20 dzisiaj już śpi od 19, a ja nie wiem co zrobić z wolnym czasem. Więc kombinuje w kuchni i tym sposobem zaprawiłam pomidory. Przepis jest banalny, obrać pomidory, pokroić, powkładać do słoików, zakręcić i za pasteryzować 20 minut.

Przedwczoraj upiekłam pierwszy raz w życiu chleb na zakwasie wyszedł całkiem niezły, może trochę się kruszył na drugi dzień, ale na 3 już go nie było. Dzisiaj upiekłam chleb na zakwasie z kminkiem i chyba przesadziłam z wielkością formy, w smaku jest przepyszny natomiast ma jakieś 2 cm wysokości. 
Chleb razowy z mąki pp na zakwasie

Po pół roku poszukiwań udało mi się kupić foremki na rurki z kremem, oczywiście  nie mogłam się powstrzymać przed ich użyciem przepis
Foremki
Jedną rurkę udało mi się ocalić do zdjęcia

1 komentarz:

  1. Super dumna musisz być z Miki :) A rurki chętnie spróbuję

    OdpowiedzUsuń